نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی

نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی

آیا در فکر درآمدزایی و رسیدن به سود قابل‌توجه از طریق فروش محصولات رزینی هستید؟ نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی را می‌دانید؟ تاکنون از کسی که در شغل اپوکسی کاری فعالیت دارد، درباره نحوه قیمت گذری محصولات رزینی سؤال پرسیدید؟ این بخش از پاشا لیزر به بررسی نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی اختصاص داده شده است.

نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی

چه چیزی باعث شده که نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی برای شما تبدیل به یک سؤال بزرگ شود؟ اکثر هنرجویان اپوکسی کار یا افراد فعال در این حوزه چنین مشکلی دارند و نمی‌دانند دقیقاً به چه صورت باید محصولات خود را قیمت‌گذاری کنند. دلیل بروز این مشکل این است که اغلب افرادی که صنایع‌دستی تهیه می‌کنند و یا اینکه مشاغل خانگی دارند، از یک فرمول واحد استفاده نکرده و قیمت‌هایی باب میل خود تعیین می‌کنند. اما فروش محصولات دستساز نیز تابع یک فرمول است.

چگونه محصولات رزینی را قیمت‌گذاری کنم؟

نخست باید بگوییم که برخلاف تصور عموم مردم، صنایع‌دستی و محصولاتی که در کارگاه تولید می‌شوند نیز بر اساس یکسری قوانین خاص بفروش می‌رسند. بنابراین برای فروش محصولات رزینی نیز فرمول بخصوصی وجود دارد. به‌طورکلی در مبحث نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی دو روش قیمت‌گذاری مطرح است.

فرمول‌های قیمت‌گذاری محصولات رزینی

نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی به دو روش کلی طبقه‌بندی می‌شود:

فرمول اول

در فرمول اول شما هزینه مواد اولیه و حق‌الزحمه و دیگر هزینه‌ها مانند زمانی که صرف شده و همچنین سود را جمع می‌کنید. مجموع این موارد قیمت فروش عمده را به شما می‌دهد. حال اگر بخواهید قیمت فروش تکی را محاسبه کنید، لازم است از همین فرمول استفاده کنید اما در آخر قیمت فروش عمده را در 2 ضرب کنید. عدد به‌دست‌آمده قیمت تک‌فروشی است و با این رقم شما می‌توانید محصولاتتان را بصورت تکی عرضه کنید.

فرمول دوم

در فرمول دوم نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی متفاوت است. در این روش شما باید هزینه مواد اولیه و حق‌الزحمه را جمع کنید. سپس مجموع این موارد را در 2 ضرب کنید. در مرحله بعد باید عدد به‌دست‌آمده را با سایز هزینه‌ها جمع کنید. مجموعه این موارد قیمت فروش عمده را به شما می‌دهد. حال اگر بخواهید محصولات را بصورت تکی عرضه کنید، باید عدد قیمت فروش عمده را در 2 ضرب کنید. عدد به‌دست‌آمده قیمت تک‌فروشی شما است و می‌توانید محصولات رزینی را با این قیمت به‌صورت تکی بفروشید.

نحوه قیمت‌گذاری و فروش محصولات رزینی بدون واسطه

بیشتر کارگاه‌ها تولید انبوه دارند و محصولات خود را به قیمت عمده به خرده‌فروش‌ها عرضه می‌کنند. اما اگر شما خودتان بخواهید نیز می‌شود محصولات را تکی فروخت. اما این کار چندان توصیه نمی‌شود و چند علت دارد:

بی‌ارزش شدن بازار محصول

مسلماً زمانی که شما تصمیم می‌گیرید محصولات رزینی را خودتان به‌صورت تکی بفروشید، قیمت عمده را به مشتری پیشنهاد می‌کنید تا محصول سریع‌تر به فروش برود، اما این کار کاملاً اشتباه است. زمانی که شما محصولات را به قیمت عمده عرضه می‌کنید بازار محصول دچار رکود می‌شود و ارزش محصولات دیگر فروشندگان که در حال فروش با قیمت خرده‌فروشی هستند را پایین می‌آورید.

فراموش نکنید که این کار در ادامه به کسب‌وکار خودتان نیز آسیب وارد می‌کند، چراکه ممکن است با ایجاد فشار فروشندگان دیگری نیز محصولات مشابه را حتی ارزان‌تر از شما عرضه کنند. بنابراین وقتی درصد بالایی از هم‌صنفان شما قیمت خاصی را برای یک محصول مشابه در نظر می‌گیرند، بهتر است شما نیز با همان قیمت مصوب محصول را عرضه کنید.

مشتری مشکوک می‌شود

دومین مشکلی که با عرضه محصولات بدون واسطه و با قیمت عمده برای شما به وجود می‌آید، شک مشتری است. ممکن است مشتری از شما بپرسد به چه علت قیمت محصول رزینی شما نسبت به دیگر رقبا که همین محصول را تولید می‌کنند پایین‌تر است؟ ارزان بودن محصولات شما به این معناست که از مواد اولیه خوب و بادوام تهیه نشده است؟ آیا محصولاتی که شما عرضه می‌کنید واقعاً دستساز هستند؟ بنابراین هم ممکن است مشتری را از دست بدهید و هم اینکه ارزش محصول خود را پایین بیاورید.

فرصت فروش را از دست می‌دهید

گاهی یک خریدار از محصول شما خوشش می‌آید و پیشنهاد خرید تعداد بالا از یک محصول را می‌دهد، در این صورت ابتدا از شما درباره قیمت عمده سؤال می‌کند. اگر شما از ابتدا قیمت عمده را برای تک‌فروشی تعیین کنید، در چنین مواردی ضرر بزرگی خواهید کرد.

منظور از قیمت عمده‌فروشی و قیمت خرده‌فروشی چیست؟

در آموزش نحوه قیمت‌گذاری محصولات رزینی از قیمت عمده‌فروشی و قیمت خرده‌فروشی یاد کردیم. ممکن است سؤال کنید که این دو چه تفاوتی دارند؟

قیمت عمده‌فروشی عددی است که شما برای فروش تعداد بالایی از یک محصول تعیین می‌کنید. این قیمت معمولاً نصف قیمت خرده‌فروشی است. به همین علت در فرمول تعیین قیمت محصول رزینی ابتدا باید قیمت عمده را به دست آورید و سپس قیمت خرده‌فروشی را می‌توانید محاسبه کنید.

اگر جهت ساخت محصولات رزینی به مواد اولیه و ابزار کار با کیفیت و قیمت مناسب احتیاج دارید، توصیه می‌کنیم از فروشگاه اینترنتی پاشا لیزر دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی