رزین اپوکسی چوب

اگر درباره رزین اپوکسی چوب کنجکاو هستید در این قسمت همراه ما باشید. می‌خواهیم در مورد رزین اپوکسی این ماده کاربردی که می‌تواند به کسب‌وکارتان رونق بدهد صحبت کنیم. در مورد اینکه رزین اپوکسی چوب چیست، رزین اپوکسی چوب چه ویژگی‌هایی دارد، با استفاده از رزین اپوکسی چوب چه محصولاتی می‌توانیم بسازیم و اینکه چگونه باید از رزین اپوکسی چوب استفاده کنیم، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

اگر در منزلتان اثاثیه چوبی یا به‌طورکلی لوازم چوبی دارید که ظاهرشان به نظر شما خسته‌کننده شده، آن‌ها را نگهدارید. با رزین اپوکسی چوب می‌توانید یک تغییر اساسی در این اثاثیه و لوازم قدیمی ایجاد کنید. اگر درباره رزین اپوکسی بیشتر بدانید هر قطعه چوبی را می‌توانید به یک محصول جدید و ارزنده تبدیل کنید.

در ضمن می‌توانید تمام آنچه مربوط به هنر رزین است را از پاشا لیزر با کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. در ابتدا یک تعریف کلی از رزین اپوکسی ارائه می‌کنیم.

رزین اپوکسی چیست؟

 • رزین‌‌های دوجزئی انواع متفاوتی دارند و رزین اپوکسی یکی از آن‌ها بشمار می‌رود.
 • رزین اپوکسی نیز همان‌طور که گفتیم یکی از رزین‌های دوجزئی است؛ پس از دو ماده تشکیل می‌شود.
 • هاردنر و پایه رزینی دو ترکیبی هستند که رزین اپوکسی را شکل می‌دهند.
 • برای تهیه رزین اپوکسی، رزین و هاردنر را به میزانی مشخص طبق ویژگی‌های رزین ترکیب می‌کنند.
 • رزین اپوکسی رقیق است و حلال ندارد.
 • این محصول را می‌توانید برای کارهای هنری، دکوراتیو و حتی اثاثیه منزل نیز بکار ببرید.
 • یادتان باشد که میزان هاردنری که در یک اپوکسی استفاده می‌کنید در مقایسه با محصول دیگر از برندی متفاوت یکسان نیست.

چگونه از رزین اپوکسی در ساخت محصولات استفاده می‌کنیم؟

 • برای استفاده از رزین اپوکسی مصرف‌کننده دو روش را می‌تواند به‌دلخواه انتخاب کند. یا رزین اپوکسی را پس از ترکیب داخل قالب بریزد یا اینکه از آن برای کاور کردن روی سطح کار خام و پایه استفاده کند.
 • ابتدا باید هاردنر را به میزان مشخص شده با رزین ترکیب کنید و سپس آن را داخل قالب بریزید یا روی سطح کار جاری کنید.
 • رزین پس از چند ساعت به‌تدریج سخت می‌شود و کاملاً شکل سطح کار یا قالب را به خود می‌گیرد.

مزیت‌های رزین اپوکسی در تولید محصول چیست؟

اگر شما بتوانید آموزش‌های لازم در رابطه با رزین اپوکسی را به‌خوبی به خاطر بسپارید و در ساخت محصولات رزینی اجرا کنید، نتیجه کارتان فوق‌العاده می‌شود. بخصوص زمانی که بخواهید از طریق ساخت محصولات رزینی کسب درآمد کنید این مهارت سود و درآمد شمارا به چند برابر خواهد رساند. اما به‌صورت کلی استفاده از رزین اپوکسی در تولید محصولات گوناگون مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

چسبندگی عالی دارد

سطح چسبندگی این محصول عالی است و از این نظر که بخواهید مجدداً از چیزی به‌عنوان محصول چسباننده استفاده کنید، شمارا بی‌نیاز می‌کند. رزین و هاردنر در ترکیب باهم ماده‌ای چسبناک و شفاف را می‌سازند که پس از قرار گرفتن روی سطح کار کاملاً منسجم شده و پایه کار را می‌چسبند.

مقاومت شیمیایی دارد

این مزیت یا ویژگی رزین اپوکسی بستگی به نوع و کیفیت رزین دارد. اما به‌صورت کلی رزین اپوکسی در برابر اسیدها و بازها مقاومت شیمیایی دارد، بسته تولید محصول ایمن و مقاوم در برابر مواد خورنده با استفاده از رزین کاملاً توجیه‌کننده است، چه برای تولیدکننده و چه برای مصرف‌کننده.

مقاومت مکانیکی

برخلاف ظاهرش این ماده فوق‌العاده مستحکم است و مقاومت مکانیکی بالایی دارد. البته همانند مقاومت شیمیایی این ویژگی و مزیت رزین اپوکسی نیز به‌نوعی به محصول رزین بستگی دارد.

می‌توانید آن را بسابید

با توجه به محصولی که تولید می‌کنید و ظاهری که از آن انتظار دارید شما می‌توانید از سمباده هم روی محصول رزینی استفاده کنید. کافیست فرصت دهید خشک شود، سپس می‌توانید گوشه‌های تیز یا ناهموار را بسابید و سطح کار را جلا دهید.

نارسانا است

یکی از مزیت‌های دیگری که سبب می‌شود این ماده را بیشتر در تهیه محصولات دکوراتیو بکار ببرند، مسئله نارسانا بودنش است. این ماده درواقع عایق جریان الکتریسیته است و به‌نوعی ایمنی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند. البته لازم به ذکر است که می‌توان رزین اپوکسی را رسانا کرد.

تمیز کردن آن سخت نیست

لازم نیست برای تمیز کردن محصولات رزینی زمان زیادی صرف کنید. ترکیبات و ساختار این ماده به صورتی است که می‌توانید به‌راحتی هر نوع آلودگی و چربی را از رویش پاک کنید.

رنگ‌پذیر است

یکی از ویژگی‌ها و مزیت‌های خاص دیگر رزین اپوکسی این است که می‌توانید به آن رنگ اضافه کنید. شما می‌توانید از انواع رنگ‌های پودری و جوهری با توجه به محصولی که تولید می‌کنید در رزین اپوکسی استفاده کنید. مصرف رنگ‌های پودری صدفی و شبتاب در رزین بسیار محبوبیت دارد.

در این رابطه بخوانید: ویژگی اتاق کار اپوکسی

رزین اپوکسی چوب چیست؟

رزین اپوکسی چوب هنر جدیدی است که در چند سال اخیر نظر بسیاری از کسب‌وکارها را به خود جلب کرده است. این تکنیک بخصوص در ساخت مبلمان، میز و صندلی و هر نوع محصول چوبی دیگری کاربرد دارد و می‌توانید با استفاده از آن محصولاتی خلاقانه و بی‌نظیر تولید کنید. از ساخت صندلی گرفته تا میز عسلی و میز تلویزیون.

آموزش ساخت میز غذاخوری رزینی
ساخت میز غذاخوری رزینی
ساخت سینی رزینی بدون قالب
آموزش ساخت سینی رزین بدون نیاز به قالب
ساخت دستبند رزینی
آموزش ساخت دستبند با نی و رزین

خوب است بدانید که امروز بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند محصولات چوبی که با رزین اپوکسی تلفیق شدند را به منزل خود اضافه کنند و کمتر کسی به سراغ محصولات و تولیدات تماماً چوبی می‌رود. بنابراین می‌توانید با تولید محصولات رزین اپوکسی چوبی کاملاً بازار کار خود را دچار تحول کنید و پیشرفت چشمگیری را تجربه نمایید.

رزین اپوکسی چوب مطابق با خصوصیات و نیازهای چوب تهیه می‌شود. درواقع این نوع رزین اپوکسی مطابق با ویژگی‌های طبیعی چوب همچون بافت تهیه شده و می‌تواند زیبایی و مقاومت چوب را افزایش دهد و به‌علاوه ارزش آن را چند برابر کند.

چند ویژگی رزین اپوکسی سازگار با چوب

 • رزین اپوکسی که برای چوب استفاده می‌کنید باید بی‌رنگ و کاملاً شیشه‌ای باشد.
 • غلظت آن باید مطابق با ویژگی‌های چوب باشد، شره نکند اما کار کردن با آن سخت هم نباشد.
 • به‌راحتی پس از اجرا بتوانید حباب‌هایش را بگیرید.
 • پس از اجرا سطح کار را شیشه‌ای کند و کدر یا زرد نشود.
 • کاملاً روی سطح کار بنشیند و بچسبد.
 • برای ساخت محصولات بزرگ‌تر و مصرفی همچون میز و کنسول مقاومت کافی را داشته باشد.
 • بتوانید آن را پس از خشک شدن جلا دهید و سمباده بکشید.
 • هاردنر آن در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد.

شما می‌توانید با تهیه رزین اپوکسی چوب مرزهای هنر و خلاقیت در ساخت محصولات چوبی را جابجا کنید و کسب‌وکارتان را رونق ببخشید. کافیست برای شروع آموزش‌های لازم را ببینید و محصولات با کیفیت تهیه کنید. جهت انتخاب و خرید رزین اپوکسی و ابزار کار با رزین می‌توانید از فروشگاه محصولات پاشا لیزر دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی