آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی

آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی

رزین اپوکسی ماده‌ای رزینی است که می‌تواند به شما در درآمدزایی و راه‌اندازی یک کسب‌وکار خانگی کمک کند. با استفاده از رزین اپوکسی شما می‌توانید محصولات متنوع کوچک و بزرگ تولید کنید و به ارزشی چند برابر بالاتر بفروشید. یکی از طرح‌های رزینی که بسیار فروش بالایی دارد، طرح موج دریاست. در این قسمت از پاشا لیزر می‌خواهیم فوت‌وفن آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی را با شما در میان بگذاریم.

آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی

برای ایجاد موج دریا می‌توانید از این راهنما و آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی کمک بگیرید. تکنیک موج دریا یا آبستره دریا تنها چند نکته و ترفند دارد، پس از اینکه این نکات را یاد گرفتید به‌راحتی می‌توانید موج دریا را در کارهای خود اجرا کنید. ضمن آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی باید بگوییم این تکنیک را می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان تغییراتی بدهید و طرحی را ایجاد کنید که مورد علاقه خودتان است.

اگر می‌خواهید از سطح چوبی برای اجرای طرح موج دریا استفاده کنید، راهنمای زیر کمکتان خواهد کرد. در ادامه آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی روی چوب ارائه شده است.

ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی روی سطح چوبی

برای شروع کار نیاز به چوب دارید. شما می‌توانید از انواع چوب طبیعی و آماده‌به‌کار مانند چوب‌های ام.دی.افی که در پاشا لیزر نیز عرضه می‌شوند، استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک تابلوی بزرگ تهیه کنید، توصیه می‌کنیم از تخته‌های ام دی اف یا بردهای بزرگ استفاده کنید.

در گام اول باید محصول چوبی یا هر سطح چوبی که جهت اجرای این تکنیک تهیه کردید را با رنگ اکریلیک رنگ‌آمیزی کنید. اکریلیک در مقایسه با دیگر رنگ‌ها جهت انجام این کار مناسب‌تر است و پوشانندگی خوبی روی چوب دارد. قسمت دریا را با رنگ آبی رنگ‌آمیزی کنید.

در مرحله بعد باید ساحل را آماده کنید. جهت ایجاد طرحی دقیقاً شبیه به ساحل نیاز به شن ریز و چسب چوب دارید. ابتدا لایه‌ای چسب چوب روی چوب بکشید و سپس شن را روی آن بریزید. اجازه دهید کار خشک شود و رطوبتی از رنگ یا چسب باقی نماند.

اجرای رزین برای ایجاد طرح موج دریا

پس از رنگ‌آمیزی و ایجاد طرح ساحل زمانی که سطح کار خشک شد، ترکیب رزین اپوکسی را آماده کنید. دقت کنید حتماً نسبت رزین و هاردنر 1 به 1 باشد. سپس رزین و هاردنر را خوب به مدت 3 تا 5 دقیقه ترکیب کنید. اگر می‌خواهید طرح موج ایجاد کنید رزین را به دو قسمت تقسیم کنید. نیمی را برای بخش تیره دریا و نیم دیگر را برای بخش روشن یا موج نگهدارید.

جهت رنگ کردن رزین می‌توانید از رنگ‌های خمیری، پودری، جوهری و صدفی استفاده کنید. از آبی پررنگ برای تهیه رزین بخش عمیق دریا استفاده کنید. سپس قسمت بالایی چوب را با رزین آبی تیره بپوشانید. از رزین روشن نیز در بخش‌های دیگر استفاده کنید.

اجرای رزین شفاف

معمولاً فرآیند اجرای رزین تک‌مرحله‌ای است یا در یک روز به اتمام می‌رسد، اما برای ایجاد چنین طرحی باید دو روز وقت بگذارید. در روز دوم لازم است وقتی سطح لایه اول رزین خشک شد، یک لایه رزین شفاف روی کار بریزید. زمانی که این لایه کمی سفت شد، زمان ایجاد طرح موج است.

استفاده از رنگ خمیری برای ایجاد طرح موج

برای اینکه رگه رگه‌های سفید موجی شکل را روی تابلو رزینی خود داشته باشید، پس از اینکه کمی لایه شفاف سفت شد، از رنگ خمیری در ترکیب با رزین استفاده کنید. این ترکیب را به صورت نامنظم و خطی روی رزین شفاف بریزید.

برای شکل دادن به آن از سشوار استفاده کنید. با کمک باد سشوار رزین سفید را به سمت بالا حرکت دهید. طبق سلیقه خود می‌توانید تعداد موج‌ها را کم یا زیاد کنید.

ایجاد طرح جزیره‌ای با رزین اپوکسی

یکی از طرح‌های دریایی رزین اپوکسی که امروز بسیار پرطرفدار است، طرح جزیره است. اگر می‌خواهید از آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی جهت ساخت چنین تابلویی استفاده کنید، دقیقاً راهنمای بالا بدردتان می‌خورد. اما یک نکته در رابطه با طرح جزیره‌ای وجود دارد.

برای ایجاد طرح دریای جزیره‌ای باید از رنگ‌های ملایم استفاده کنید. چراکه رنگ‌های خمیری غلیظ‌تر هستند و نمی‌توانند طرح مورد نظر شمارا ایجاد کنند. جهت ایجاد طرح جزیره‌ای از رنگ‌های جوهری که رقیق‌تر و ملایم‌تر هستند استفاده کنید.

ایجاد طرح دریای شب

یکی دیگر از فن‌هایی که در آموزش ایجاد موج دریا با رزین اپوکسی بدردتان می‌خورد و بسیار هم جذاب است، تکنیک ایجاد طرح دریای شب است. معمولاً اپوکسی کاران طرح‌های دریای روز را انتخاب می‌کنند و این طرح تازگی و جذابیت بیشتری دارد. برای ایجاد دریای شب نیز شما می‌توانید از راهنمای بالا استفاده کنید. اما دریای شب یک تفاوت با دو مورد بالایی دارد.

اگر می‌خواهید طرح دریای شب رزینی شما بیشترین شباهت را به دریای شب واقعی داشته باشد، توصیه می‌کنیم از رنگ پودری صدفی استفاده کنید. مناسب‌ترین رنگ پودری صدفی جهت ایجاد این طرح رنگ آبی تیره است.

شما می‌توانید صفر تا صد مواد و ابزارهای موردنیاز ساخت محصولات رزینی را از طریق فروشگاه اینترنتی پاشا لیزر با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست اصلی