ترفندهای استفاده از گل در رزین

ترفندهای استفاده از گل در رزین

لوازم تزئینی یا اکسسوری‌ها در تولید محصولات رزینی نقش بسیار مهمی دارند. در حقیقت گاهی تنها با استفاده از یک شی تزئینی کوچک می‌توانید ارزش محصول رزینی که تولید کردید را چند برابر افزایش دهید. گل‌های خشک و طبیعی ازجمله تزئیناتی هستند، که در هنر رزین اپوکسی از آن بسیار زیاد استفاده می‌شود. این بخش از پاشا لیزر به ترفندهای استفاده از گل در رزین اختصاص داده شده است.

کاربردهای گل در رزین بسیار زیاد است و شما می‌توانید در تولید هر نوع محصول رزینی از این گل‌ها استفاده کنید. می‌توانید از گل‌های خشک کوچک در تهیه جواهرات استفاده کنید و یا اینکه آن‌ها را در تولید محصولات رزینی با سطح بزرگ مانند میز بکار ببرید. بنابراین یادگیری ترفندهای استفاده از گل در رزین به شما در خلاقیت به خرج دادن و همچنین تنوع بخشیدن به محصولاتتان کمک می‌کند.

ترفندهای استفاده از گل در رزین

در این بخش همانطور که اشاره کردیم قصد داریم ترفندهای استفاده از گل در رزین را به شما آموزش دهیم. در ادامه خواهید فهمید که در تولید چه محصولاتی می‌توانید از گل‌ها استفاده کنید و چگونه باید آن‌ها را بکار ببرید.

کاربردهای گل خشک در تولید محصولات رزینی

یکی از اکسسوری‌ها یا تزئیناتی که بسیار در میان اپوکسی کاران طرفدار دارد، گل خشک است. گل‌های خشک معمولاً ریز هستند و از این نظر در ترکیب با رزین جلوه‌ای فوق‌العاده زیبا به محصول می‌بخشند. شما می‌توانید از گل‌های خشک در موارد زیر استفاده کنید:

استفاده از گل خشک در:

  • ساخت تابلو رزینی
  • تولید زیورآلات رزینی
  • ساخت میز رزینی
  • ساخت المان‌ها و مجسمه‌های رزینی
  • جهت ساخت گلدان دکوراتیو رزینی

انواع محصولات رزینی با ترکیب گل

همانطور که اشاره کردیم در تولید محصولات زیادی می‌توانید از گل خشک استفاده کنید و این تنها به ذوق و خلاقیت شما بستگی دارد. در زیر به برخی از این محصولات رزینی که با گل خشک جذابیتی دوچندان پیدا می‌کنند، اشاره خواهیم کرد:

حفظ گل‌ها با رزین

معمولاً گل‌ها را در رزین استفاده می‌کنیم تا زیبایی محصول را افزایش دهیم، اما گاهی خود گل می‌تواند یک هدیه باشد. شما می‌توانید گل‌هایی را که خشک کردید داخل رزین بریزید و به صورت همیشه آن‌ها را سالم نگهدارید.

دسته گل رزینی

برخی از نوعروسان علاقه زیادی دارند که دسته گل عروسی خود را به یادگار نگه دارند، حال آنکه خشک کردن و نگهداری از گل بسیار دشوار است و معمولاً با شکست مواجه می‌شود. اما ما راه‌حلی داریم که گل‌ عروس را چندین سال مانند روز اول نگهدارید. شما می‌توانید دسته گل را داخل قالب رزین بگذارید و قالب را از رزین شفاف پر کنید. در این حالت دست گل شما برای همیشه سالم باقی می‌ماند.

دکوراسیون با حجم‌های رزینی حاوی گل

حجم‌های رزینی کوچک و بزرگ که معمولاً روی میز بعنوان محصول دکوراتیو قرار می‌گیرند، ایده خوبی برای ترکیب با گل محسوب می‌شوند. شما می‌توانید در تولید مجسمه‌ها و المان‌های رزینی شفاف از گل‌های خشک نیز استفاده کنید. همچنین این محصولات می‌توانند یک هدیه ارزنده نیز برای عزیزانتان باشند.

ترکیب رزین و گل برای ساخت زیورآلات

دیگر کاربرد گل‌های خشک در ساخت زیورآلات رزینی است. شما می‌توانید از گل‌های خشک بسیار ریز در ساخت زیورآلات رزینی همچون گردنبند، آویز، حلقه‌ و دستبند استفاده کنید.

قاب عکس

حتماً شما هم در بازار و بخصوص فروشگاه‌های مرتبط با عکس و عکاسی قاب‌های شفاف حاوی گل را نیز دیده‌اید. این قاب‌ها رزینی هستند و نسبت به انواع دیگر قاب عکس زیبایی و دوام بیشتر دارند. شما نیز می‌توانید با استفاده از قالب قاب عکس، رزین و گل‌های خشک قاب عکس رزینی مورد علاقه خود را داشته باشید.

قاب گوشی

یکی از ترفندهای استفاده از گل در رزین بکارگیری آن در تولید قاب گوشی است. از رزین در تولید قاب موبایل نیز استفاده می‌کنند و شما می‌توانید این بار برای تنوع بخشیدن به محصول قاب گوشی از گل خشک استفاده کنید.

گلدان رزینی

اگر چندین گلدان کهنه در منزل دارید و به فکر دور انداختن آن‌ها افتادید کمی دست نگهدارید. شما می‌توانید با مقدار کافی رزین و گل خشک از این گلدان‌ها محصولی جدید و فوق‌العاده جذاب بسازید. گلدان را داخل لایه از رزین فرو ببرید و سپس از گل‌های خشک برای تزئین آن استفاده کنید.

از چه گل‌هایی می‌توانیم در تولید محصولات رزینی استفاده کنیم

ایده‌های بالا تنها بخشی از ترفندهای استفاده از گل در رزین بشمار می‌روند و شما می‌توانید طبق سلیقه و هنر خودتان از گل‌های خشک در تولید محصولات رزینی دیگر نیز استفاده کنید. اگر هزینه خرید گل‌های طبیعی برای شما بالاست، پیشنهاد می‌کنیم از گل‌های مصنوعی استفاده کنید. این مدل گل نیز قابلیت استفاده با رزین را دارد و اصلاً دچار خرابی نمی‌شود. خوبی گل‌های مصنوعی این است که هم ارزان‌تر هستند و هم ریسک خراب شدنشان حین اجرای رزین بسیار پایین است.

شما چه ایده‌ای در زمینه تولید محصولات رزینی همراه با گل دارید؟ شما می‌توانید تجربیات رزینی خود را در زیر با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی