کارتن بسته بندی انواع شوینده

کارتن بسته بندی انواع شوینده

کارتن بسته بندی یکی از پرمصرف‌ترین محصولاتی است که در طول فرآیند تولید و عرضه محصولات مورداستفاده قرار می‌گیرد. یکی از صنایعی که مصرف بالای کارتن بسته بندی دارند، صنایع تولید محصولات شوینده و بهداشتی هستند. بسته بندی مواد شوینده انواع متفاوت کارتنی و مقوایی دارد که در این میان نمونه‌های کارتنی به لحاظ ضخامت و مقاومت از نمونه‌های مقوایی برتری دارند.

کارتن بسته بندی شوینده ضمن اینکه پروسه دسته‌بندی، انبار کردن، جابجا کردن و عرضه را تسهیل می‌کند. سبب مراقبت درست از محصولات تولید شده و همچنین بازاریابی محصول یا برند موردنظر می‌شود. در این بخش از پاشا لیزر به شما خواهیم گفت که دلایل استفاده از کارتن بسته بندی شوینده چیست و بهترین کارتن بسته بندی برای انواع شوینده کدام است؟!

استفاده از کارتن‌های بسته بندی برای شوینده‌ها

قبل از آنکه بگوییم کدام کارتن‌ها برای بسته بندی و عرضه انواع محصولات شوینده مناسب هستند، لازم است به علت استفاده از کارتن برای بسته بندی کردن محصولات اشاره کنیم. کارتن‌ها برحسب فاکتورهای مختلفی همچون ضخامت، عایق ضربه، عایق رطوبت، عایق گرما و ابعاد در دسته‌های مختلف جای می‌گیرند.

دسته‌ای از کارتن‌های بسته بندی در مقابل ضربه مقاومت بالایی دارند و دسته‌ای هم می‌توانند در برابر آب مقاومت خوبی از خود نشان دهند. بنابراین برحسب ویژگی‌هایی که یک کارتن بسته بندی دارد، می‌توانیم از آن برای نظم دادن، بسته بندی و عرضه یک شوینده خاص استفاده کنیم.

کاهش هزینه‌ها با استفاده از کارتن بسته بندی شوینده

یکی دیگر از دلایل محکمی که باعث می‌شود، تأکید کنیم از کارتن‌های بسته بندی شوینده استفاده کنید مسئله کاهش هزینه‌هاست. کارتن‌های مواد شوینده خوشبختانه در دسته محصولات مقرون بصرفه قرار می‌گیرند و در درازمدت تأثیر چشمگیری در کاهش هزینه‌های تولیدکننده محصولات شوینده دارند.

درصورتی‌که بخواهید محصولات شوینده را بدون بسته بندی کارتنی طبقه‌بندی، جابجا و عرضه کنید، لازم است ریسک‌پذیری خود را پیش از انجام آن بسنجید. ازجمله ریسک‌های عرضه محصولات شوینده بدون کارتن بسته بندی می‌توان به فساد محصول در اثر تماس با رطوبت و گرمای بالا، ریختن محصول از بطری و قوطی و همچنین آسیب دیدن بطری محصول شوینده اشاره کرد؛ بنابراین برخلاف تصور عموم استفاده از کارتن‌های بسته بندی بیهوده نیست و سبب افزایش هزینه‌های تولیدی نمی‌شود.

بسته بندی پلاستیکی محصولات شوینده

آنچه که امروز بیشتر می‌بینیم استفاده از بسته بندی‌های پلاستیکی برای عرضه محصولات شوینده است. چون بسته بندی‌های پلاستیکی سبب ایجاد فضای خنثی مابین محیط و محصول می‌شوند، بنابراین استفاده از آن‌ها ضرورت بالایی دارد. همچنین برای حفظ کیفیت بسته بندی‌های پلاستیکی لازم است، محصولات را در کارتن‌های بسته بندی مخصوص قرار داده و عرضه کنید تا حین توزیع دچار آسیب‌های گوناگون نشوند.

ترکیبات افزودنی در کارتن‌های بسته بندی

در تولید کارتن‌ بسته بندی محصولات شوینده به علت کاربردی که دارند، از افزودنی‌های مختلف و مفیدی استفاده می‌شود. در حقیقت ترکیبات افزودنی موجود در کارتن‌های بسته بندی شوینده‌ و بهداشتی نقش اساسی در حفظ سلامت محصول و کیفیت آن‌ها دارند. در ادامه به اثرات مواد افزودنی در کارتن‌های بسته بندی محصولات شوینده و بهداشتی اشاره خواهیم کرد.

افزایش استحکام کارتن بسته بندی مواد شوینده

یکی از اثرات مثبتی که افزودنی‌های بکار رفته در کارتن‌های بسته بندی مواد شوینده دارند، افزایش استحکام کارتن است. کارتن‌های بسته بندی معمولی قادر نیستند بیش از یک حدود مشخص در برابر گرما، رطوبت آب و همچنین ضربات دوام بیاورند، اما شوینده‌ها کارتن‌هایی بسیار مستحکم در برابر این عوامل مخرب دارند.

افزایش جذابیت کارتن بسته بندی مواد شوینده

دومین اثر جانبی و مثبت استفاده از افزودنی‌ها در تولید کارتن‌های بسته بندی مواد شوینده افزایش جذابیت محصول و بسته بندی آن است. رنگ‌دانه‌هایی که در تولید کارتن‌های بسته بندی مواد شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکی از افزودنی‌های کارتن بسته بندی محسوب می‌شوند و سبب افزایش زیبایی ظاهری کارتن‌ها می‌شوند.

جلوگیری از اشتعال کارتن بسته بندی مواد شوینده

یکی از دغدغه‌های همیشگی و البته مهم تولیدکنندگان محصولات شوینده و بهداشتی عدم بروز حادثه آتش‌سوزی است. خیلی از محصولات شوینده ممکن است خاصیت اشتعال‌زایی داشته باشند، بنابراین مهم است کارتن بسته بندی بتواند تا زمان فروش محصول به مشتری این ریسک را برطرف کند.

در تولید کارتن‌های بسته بندی مواد شوینده معمولاً از افزودنی‌های بازدارنده اشتعال نیز استفاده شده و به‌این‌ترتیب خطر بروز اشتعال از بین می‌رود. افزودنی‌های بازدارنده اشتعال سبب کاهش قدرت اشتعال مواد سوختنی شده و از طرفی مقاومت پلیمر‌ها را افزایش می‌دهد.

کارتن بسته بندی مواد شوینده باید چه مشخصه‌هایی داشته باشد؟

یک کارتن بسته بندی مواد شوینده به‌طورکلی باید دارای ویژگی‌ها یا مشخصه‌های زیر باشد:

 • مقاوم در برابر عوامل مخرب محیطی همچون رطوبت آب، گرما و فشار
 • مقاوم در برابر مواد اشتعال‌زا
 • کاهش‌دهنده مقاومت ترکیبات سوختنی
 • زیبایی ظاهری به لحاظ رنگ و شکل
 • ابعاد مناسب
 • ضخامت کافی
 • دارای لوگو و برند شرکت تولیدکننده محصول

کارتن بسته بندی اختصاصی محصول شوینده

یکی از مشخصه‌های اصلی که یک کارتن بسته بندی مواد شوینده باید داشته باشد، معرفی برند و محصول است. کارتن‌های بسته بندی معمولی چنین مشخصه‌ای ندارند و بیننده نمی‌تواند با مشاهده آن پی به آنچه که در درونش قرار دارد ببرد. بنابراین لازم است کارتن بسته بندی مواد شوینده شما دارای لوگو، عکس محصول و سایر مشخصات مثل حجم محصول و ابعاد آن باشد.

ازآنجایی‌که رقابت در بازار محصولات شوینده بسیار بالاست، بنابراین شما نمی‌توانید با یک بسته بندی معمولی امیدی به موفقیت در آن داشته باشید. با انتخاب و خرید کارتن بسته بندی که معرف محصول و برندتان است، می‌توانید بدون صحبت کردن درباره ماده شوینده در نگاه اول آن را به مشتری خرد و عمده معرفی کنید.

طراحی کارتن بسته بندی مواد شوینده

یکی دیگر از مواردی که در خصوص کارتن بسته بندی مواد شوینده حائز اهمیت است، طراحی محصول کارتنی است. اگر دقت کرده باشید محصولات شوینده زنانه، مردانه و بچگانه امروز در بطری‌ها و ظرف‌های با طراحی خاص عرضه می‌شوند. چراکه رعایت این فاکتور سبب جذب راحت‌تر مشتری هدف می‌شود.

در طراحی مواد شوینده مخصوص زنان ظرافت زیادی به خرج داده شده و زیبایی آن در نگاه اول جلب‌توجه می‌کند. حتی در ثبت اطلاعات مرتبط با شوینده زنان نیز این مورد رعایت می‌شود و معمولاً طراحان از فونت‌های شکیل و ظریف استفاده می‌کنند. تنوع رنگی که در کارتن بسته بندی و همچنین بطری شوینده‌های زنانه می‌بینید در نوع مردانه مشاهده نمی‌شود.

در بسته بندی‌های مخصوص شوینده‌های زنانه پالت رنگی شامل رنگ‌های بنفش، صورتی، طلایی، قرمز، نارنجی و نقره‌ای بیشترین طرفدار را دارد. حال در مقابل اگر به بسته بندی شوینده‌های مردانه دقت کنید بیشتر رنگ‌های آبی، مشکی و این دست طیف‌های رنگی را مشاهده خواهید کرد. درواقع طراحان حتی در طراحی کارتن بسته بندی مواد شوینده نیز به روحیات زنانه و مردانه توجه می‌کنند.

انواع کارتن بسته بندی مواد شوینده و بهداشتی

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم کارتن‌های بسته بندی مواد شوینده و بهداشتی تنوع بالایی دارند. بر این اساس هر محصول شوینده و بهداشتی امروز در بازار کارتن بسته بندی منحصربه‌فرد خود را دارد. ازجمله انواع کارتن بسته بندی مواد شوینده و بهداشتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارتن بسته بندی شامپو
 • کارتن بسته بندی پودر ماشین لباسشویی و دستی
 • کارتن بسته بندی خمیردندان
 • کارتن بسته بندی شوینده‌های مراقبت از پوست و مو
 • کارتن بسته بندی شوینده‌های صابونی
 • کارتن بسته بندی تمیزکننده‌ها (وایتکس، تمیزکننده سطوح، تمیزکننده شیشه و …)

تأثیر عدم استفاده از کارتن بسته بندی مواد شوینده چیست؟

آن‌هایی که همچنان بر عدم استفاده از کارتن‌های بسته بندی مخصوص مواد شوینده پافشاری می‌کنند، معتقدند می‌توانند بدون این محصول نیز تولیدات خود را عرضه کنند. عرضه محصول بدون داشتن کارتن بسته بندی عیوب متعددی دارد که به چند مورد اشاره می‌کنیم.

محصول شما گمنام باقی می‌ماند

یکی از اثرات مخرب عدم استفاده از کارتن‌های بسته بندی محصولات شوینده، گمنامی محصول در بازار است. زمانی که بدون کارتن انحصاری با لوگو و نام شرکت اقدام به عرضه محصول در بازار می‌کنید، نباید انتظار داشته باشید مشتری در میان انبوهی از محصولات تولیدات شما را پیدا کند.

محصول غیرقابل‌اعتماد می‌شود

یکی دیگر از اثرات مخرب محصول شوینده بدون کارتن غیرقابل‌اعتماد شدن آن است. درواقع شوینده‌ای که فاقد کارتن بسته بندی است و یا کارتن بدون اطلاعات محصول، نحوه مصرف و اطلاعات تولیدکننده دارد، مورد تائید خریداران قرار نمی‌گیرد.

کاهش کیفیت محصول در بازار

یک ماده شوینده تا به دست مشتری برسد چندین بار جابجا می‌شود، بنابراین اگر دارای کارتن مقاوم و باکیفیتی نباشد آسیب دیده و از کیفیت آن کم می‌شود.

جمع‌بندی

کارتن بسته بندی مواد شوینده ازجمله پرکاربردترین محصولاتی است که در طول فرآیند تولید و عرضه مواد شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارتن بسته بندی استاندارد مواد شوینده دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر عوامل محیطی، زیبایی، قابلیت برندینگ و بازدارندگی مواد اشتعال‌زا دارد. شما می‌توانید انواع محصولات بسته بندی کارتنی و مقوایی را از طریق فروشگاه بزرگ اینترنتی پاشا لیزر خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی