کارتن بسته بندی آنلاین شاپ

کارتن بسته بندی آنلاین شاپ

در چند سال اخیر با شدت گرفتن رقابت فروش محصولات در بستر اینترنتی، کسب و کارها تلاش می‌کنند بیشتر روی فروش آنلاین خود تمرکز و سرمایه گذاری کنند. یکی از روش‌های موثر در افزایش بازدهی و درآمدزایی فروشگاه آنلاین استفاده از کارتن مخصوص فروشگاه‌های اینترنتی است.

کارتن مخصوص فروشگاه‌های اینترنتی

منظور از کارتن مخصوص فروشگاه‌های اینترنتی، جعبه‌های خاص هر فروشگاه آنلاین است، که جهت بسته بندی، طبقه بندی و ارسال مرسوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین کارتن بسته بندی برای آنلاین شاپ‌ها یک وسیله حمل و ارسال دور انداختنی نیست، بلکه به آن باید به چشم یک اهرم جذب و حفظ مشتری نگاه کرد.

هنوز هم بیشتر فروشندگان اینترنتی برای صرفه جویی در هزینه‌های بسته بندی محصولات خود کارتن‌های بسته بندی معمولی و مرسوم را ترجیح می‌دهند. معمولاً کارتن‌های بسته بندی معمولی پس از رسیدن محصول به دست مشتری تبدیل به یک وسیله بلااستفاده شده و در نهایت از رده خارج می‌شوند. همچنین باید به این تاثیر منفی دقت داشته باشید، که شاید مشتری تصور کند شما برای خرید او ارزش و احترام کافی را قائل نبودید؛ بنابراین حفظ چنین مشتری‌هایی به امری بعید تبدیل می‌شود!

افزایش فروش با کارتن بسته بندی آنلاین شاپ

بله، همانطور که متوجه شدید منظور ما این است، که می‌توانید با انتخاب و تهیه یک کارتن بسته بندی معرف محصولات و برند آنلاین شاپ خود باشید و به فروش بیشتری دست پیدا کنید. در واقع کارتن بسته بندی بدون اینکه حرفی بزند با ویژگی‌های منحصربفرد خود تبلیغ کننده محصولات و کسب و کار شما خواهد بود.

اما کارتن بسته بندی چگونه می‌تواند تبلیغ کننده محصولات ما باشد؟ یک کارتن بسته بندی با داشتن چند مشخصه می‌تواند تبلیغ کننده قوی محصولات و همچنین برند فروشگاه اینترنتی شما باشد. در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد.

چند ویژگی مهم کارتن مخصوص فروشگاه اینترنتی

چند ویژگی مهم کارتن مخصوص فروشگاه اینترنتی عبارتند از:

طراحی تمیز و زیبا

همیشه مشتریانی هستند که حتی هنگام خرید اینترنتی هم به توجه فروشنده در بسته بندی و نوع آن دقت و حساسیت زیادی دارند. شکیل بودن کارتن بسته بندی فروشگاه اینترنتی سبب افزایش حس احترام در خریدار شده و همچنین او را به برندتان جذب می‌کند. همچنین با انتخاب یک کارتن بسته بندی زیبا نشان می‌دهید، که برای محصول فروخته شده ارزش قائل هستید.

مستحکم باشد

دیگر ویژگی یک کارتن بسته بندی آنلاین شاپ مستحکم و مقاوم بودن آن است. محصول شما ممکن است مسافت زیادی را طی کند تا به دست مشتری برسد، بنابراین کارتن بسته بندی باید به اندازه‌ای مقاوم باشد که بتواند از محصول به خوبی محافظت کند. یک کارتن بسته بندی باکیفیت باید در برابر ضربه، اجسام تیز و رطوبت مقاومت کافی را داشته باشد.

دارای نام یا لوگو فروشگاه باشد

یکی از مشخصه‌های یک کارتن بسته بندی آنلاین شاپ باکیفیت داشتن لوگو یا هر نشانی از فروشگاه است. چنین کارتن بسته بندی بدون باز شدن می‌تواند معرف برند شما باشد.

بخش درج مشخصات داشته باشد

کارتن بسته بندی که برای آنلاین شاپ خود انتخاب می‌کنید، باید دارای بخش درج مشخصات باشد. در صورتی که اطلاعات مشتری روی کارتن درج شود، ریسک مفقودی مرسوله به حداقل می‌رسد و روند تحویل آن تسهیل و تسریع خواهد شد.

کارتن بسته بندی برای آنلاین شاپ‌ها

کارتن بسته بندی برای آنلاین شاپ‌ها به یکی اساسی‌ترین ابزار فروش تبدیل شده است. در حقیقت بدون داشتن یه جعبه یا کارتن بسته بندی خوب عملاً روند فروش مختل شده و شاید دچار افت فروش هم بشوید. کارتن بسته بندی از قدیم الایام محصول پراستفاده و پرکاربرد در زمینه ارسال محصولات به مسافت‌های طولانی بودند و هستند.

حال برای اینکه بتوانید آنلاین شاپ خود را به خوبی معرفی کنید و مشتری را حفظ کنید، می‌توانید از انواع کارتن‌های بسته بندی جهت حفاظت و ارسال محصولات استفاده کنید. از جمله کارتن‌های بسته بندی مرسومی که امروز بیشتر از سوی فروشگاه‌های آنلاین مورد استقبال قرار می‌گیرند، می‌توان به کارتن دایکاتی، کارتن در دار، کارتن لمینتی، کارتن دسته دار، کارتن پستی، کارتن خاص بسته بندی البسه و کارتن‌های بسته بندی صادراتی اشاره نمود.

دو نمونه کارتن بسته بندی پستی و صادراتی بیشتر زمانی به درد شما خواهند خورد، که قصد ارسال محصول به مسافت خیلی طولانی بعنوان مثال شهر یا استان دیگر را داشته باشید. در غیراینصورت توصیه می‌کنیم از انواع دیگر کارتن‌های بسته بندی برای نظم دادن و ارسال محصولات استفاده کنید.

از چاپ برای تهیه کارتن خاص فروشگاه اینترنتی کمک بگیرید

اگر دقت کرده باشید، امروز بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی سعی می‌کنند، محصولات خود را با بسته بندی که مشخصه‌های خاص کسب و کارشان را دارد عرضه کنند. شما هم می‌توانید با کمک گرفتن از این تکنیک طرح خاص خود را روی کارتن بسته بندی پیاده کنید و راحتتر نظر مشتریان را جلب نمایید. البته اگر به تازگی آنلاین شاپ خود را راه اندازی کردید، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه‌ها از کارتن‌های بسته بندی عمده بدون چاپ استفاده کنید که مقرون بصرفه‌تر هستند. در زیر چند نمونه کارتن بدون چاپ را می‌توانید مشاهده کنید:

انواع کارتن بسته بندی فروشگاه اینترنتی

کارتن پستی

کارتن‌های پستی از جمله پراستفاده‌ترین وسیله‌های ارسال و عرضه محصولات بصورت اینترنتی بشمار می‌روند. برحسب نیاز و حساسیت محصولی که عرضه می‌کنید، باید هنگام انتخاب و تهیه کارتن پستی به تعداد لایه‌ها و شکل و ابعاد آن دقت داشته باشید. کارتن‌های 3 تا 5 لایه‌ بیشترین میزان مقاومت را دارند.

بطور کلی برای بسته بندی محصولات خود و پست کردن آن‌ها چند گزینه زیر را خواهید داشت:

  • کارتن پستی سایز نیم
  • کارتن پستی سایز یک
  • کارتن پستی سایز دو
  • کارتن پستی سایز سه
  • کارتن پستی سایز چهار/ سه لایه

البته این موارد تنها چند مورد از انواع کارتن پستی هستند و اگر شما بخواهید می‌توانید کارتن بسته بندی سفارشی با سایز و ضخامت مدنظر خودتان را داشته باشید.

کارتن سفید آماده

کارتن‌های سفید یکی از نمونه‌های کارتن بسته بندی و ارسال محصولات آنلاین شاپ بشمار می‌روند. به لحاظ زیبایی این محصول از نوع قهوه‌ای جذاب‌تر است. این محصول معمولاً برای ارسال محصولات ظریف و گرانقیمت مناسب است.

کارتن ته قفلی

جعبه ته قفلی رایج‌ترین نوع جعبه یا کارتن بسته بندی است. این محصول را تحت عنوان RSC معرفی می‌کنند. کارتن‌های ته قفلی از قسمت بالا و پایین دارای 4 شکاف هستند، که با قرار گرفتن آن در هم کارتن بسته می‌شود. در واقع این شکاف‌ها در هم قفل می‌شوند. مزیت کارتن ته قفلی این است، که نیاز به چسب و منگنه جهت بسته شدن ندارد. بنابراین می‌توان گفت این کارتن به نوعی به شما در صرفه جویی هزینه‌ها و نخریدن چسب و منگنه کمک خواهد کرد.

معمولاً جعبه‌های ته قفلی را از مواد بازیافتی تهیه می‌کنند. این کارتن حمل و نقل راحتی دارد و مقاومت آن نیز در سطح مطلوب است. اگر بخواهید کارتن ته قفلی شما خاص برند آنلاین شاپتان باشد، می‌توانید از تکنیک گرافیک و نقاشی برای افزایش جذابیتش کمک بگیرید.

کارتن دایکاتی

کارتن دایکاتی یکی از انواع خاص جعبه بسته بندی محصولات آنلاین شاپ محسوب می‌شود. اگر محصول بخصوصی تولید می‌کنید و بفروش می‌رسانید، که کارتن‌ها معمولی مناسب آن نیستند می‌توانید با تهیه کارتن دایکاتی این مشکل را رفع کنید.

کارتن دایکاتی محصولی است که طبق ابعاد و شکلی که مدنظر شماست برش داده می‌شود. همچنین می‌توان از تکنیک چاپ دایکات برای اجرای طرح لوگو یا طرحی بخصوص روی کارتن استفاده نمود. از جمله نمونه‌های کارتن دایکاتی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کارتن دایکاتی موزی یا تلسکوپی
  • کارتن دایکاتی بدون درب. این محصول اغلب برای بسته بندی لوازم خانگی کاربرد دارد
  • کارتن دایکاتی سوراخ دار. این محصول به کسانی توصیه می‌شود، که قصد فروش آنلاین میوه و تره بار دارند

کارتن بسته بندی لباس

یکی دیگر از کارتن‌های بسته بندی پرفروش و پرطرفدار در حوزه کسب و کارهای فروش اینترنتی، کارتن‌های بسته بندی لباس هستند. کارتن‌های بسته بندی لباس می‌توانند برحسب نوع محصولی که عرضه می‌شوند سفارشی تولید شوند. برخی از کارتن‌های بسته بندی لباس ویژگی‌هایی دارند که سبب متمایز شدنشان از سایر محصولات بسته بندی می‌شود.

بعنوان مثال نمونه‌هایی از کارتن لباس دارای عایق داخلی هستند، که از لباس در برابر رطوبت محافظت می‌کنند. همچنین برخی از کارتن‌های لباس دارای رگال هستند و از چروک شدن لباس حین حمل و نقل جلوگیری می‌کنند.

هارد باکس

هارد باکس‌ها از جمله انواع لوکس کارتن بسته بندی بشمار می‌روند. برای ارسال محصولاتی که خیلی گران قیمت هستند و یا محصول خاصی محسوب می‌شوند، هارد باکس بهترین گزینه بسته بندی خواهد بود. بعنوان مثال اگر عرضه کننده اکسسوری هستید مثل ساعت هستید و یا اینکه فروش خشکبار و آجیل انجام می‌دهید، بهتر است از این محصول بسته بندی استفاده کنید.

جمع بندی

تهیه و استفاده از یک بسته بندی خاص جهت ارسال محصول در فروشگاه آنلاین، روشی موثر در افزایش درآمد و جذب مشتری شناخته می‌شود. شما می‌توانید با داشتن یک کارتن بسته بندی خاص کسب و کار آنلاین و محصولاتتان به هدف نهایی یعنی جلب نظر مشتری و سودآوری دست پیدا کنید. درصورتی که قصد خرید محصولات بسته بندی را دارید و بدنبال یک فروشگاه معتبر می‌گردید، توصیه می‌کنیم از فروشگاه اینترنتی پاشا لیزر دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست اصلی